Bierzmowanie 2023

W sobotę, 03 czerwca br. w naszym turkowskim wieczerniku, w samo południe, biskup senior Wiesław Alojzy Mering udzielił sakramentu bierzmowania 161 młodym osobom naszej wspólnoty parafialnej. Homilię na temat naszego wędrowania ku Niebu, w czym mają pomóc dary Ducha Świętego udzielane obficie we wspominanym sakramencie, wygłosił ks. prał. Janusz Bartczak, kustosz sanktuarium św. Józefa we Włocławku, towarzyszący Biskupowi Seniorowi podczas liturgii. W tym roku do tego podniosłego wydarzenia młodzież przygotował ks. Jan Tomczyk. W mówie końcowej Ksiądz Biskup nie omieszkał podziękować Ksiedzu Prałatowi Markowi Kasikowi za troskę i opiekę nad naszym kościołem, a także zachwycał się pięknem naszej świątyni, w tym również pięknem świątyni Ducha Świętego, jaką była w tej liturgii młodzież naszej Parafii. Życzymy im i Czytelnikowi darów Ducha Świętego i radości z Jego obecności na każdy dzień.